Strona główna/Aktualności/Pożegnanie Legendy Nysy!
29kwi | 2021

Pożegnanie Legendy Nysy!

Ostatnia droga legendarnego trenera Stali.

Nysa pożegnała Andrzeja Kaczmarka.

W środę (28 kwietnia 2021 r.) na cmentarzu jerozolimskim w Nysie przy ul. Mieczysława I pochowany został Andrzej Kaczmarek. Wieloletni trener Stali Nysa, pod skrzydłami, którego drużyna odniosła największe swoje sukcesy. Legendarny trener marł 24 kwietnia 2021 roku w wieku 82 lat. Na pogrzebie żegnała go rodzina, przedstawiciele władz samorządowych oraz siatkarscy działacze, a także byli i obecni zawodnicy Stali Nysa oraz kibice.

Fot: Radio Opole/Radio Opole 

- To był wspaniały człowiek i trener. Dzięki niemu Stal Nysa osiągnęła swoje największe sukcesy, to jest dwukrotnie srebrne medale i dwukrotnie brązowe medale oraz wygrała w Pucharze Polski. Wychował wielu zawodników, którzy później zdobywali medale - wspomina Piotr Szczurek, członek zarządu Stali Nysa.

- Był taką ikoną opolskiej, nyskiej, ale i polskiej siatkówki. Prowadzony przez niego zespół Stali Nysa był początkiem tych wielkich sukcesów opolskiej siatkówki. Był bardzo lubiany przez zespół swój, ale również zawsze szanował ludzi po drugiej stronie siatki - mówi członek zarządu Opolskiego Związku Piłki Siatkowej Tomasz Poznański.

Fot: Daniel Klimczak 

Andrzej Kaczmarek prowadził nyską drużynę przez 32 lata. W ostatnim czasie zmagał się z ciężką chorobą.

Małgorzata Bobak 

do góry